rada@dzielnica17.krakow.pl

os. Na Stoku 15, 31-703 Kraków

tel. 12 645 30 09

Akcja lato 2015 w Nowohuckiej Bibliotece Publicznej w Krakowie – „Podróże po literaturze”

16, czerwiec, 2015 | Aktualności

Nowohucka Biblioteka Publiczna w Krakowie opracowała atrakcyjny program dla swoich najmłodszych czytelników. Dzieci, które nie wyjadą na wakacje i pozostaną w Krakowie będą miały możliwość poznawania świata z Biblioteką w cyklu „Podróże po literaturze”. W filiach bibliotecznych różne, barwne postacie literackie zabiorą ich w świat muzyki, baśni, historii sztuki i kulinariów. Czytelnicy będą rozwijać zainteresowania literackie i artystyczne, realizować pasje i zawierać wakacyjne przyjaźnie.

Wędrówka rozpocznie się już 29 czerwca 2015 r. w Filii nr 10, gdzie motywem tygodnia zabaw będzie kultura włoska. Uczestnicy zajęć z Pinokiem zwiedzą najpiękniejsze włoskie miasta, nauczą się lokalizować Włochy na mapie Europy oraz wykleją flagę tego państwa, wysłuchają fragmentu utworu Antonio Vivaldiego „Cztery pory roku” – „Lato” oraz zaprojektują maskę wenecką. Poznają też specjały kuchni włoskiej tj.: pizza, lasagne, spaghetti, tiramisu oraz przepis na pizzę.

Koziołek Matołek zabierze dzieci na wędrówkę po Polsce, podczas której poznają regiony i ich charakterystyczne stroje i zabytki. Na koniec spotkań wykonają literacką mapę Polski. Z Don Kichotem z La  Manchy podróżnicy wyruszą do Hiszpanii, poznają hiszpańskie symbole, które wykonają techniką orgiami, zatańczą flamenco, poznają smaki i aromaty kuchni Półwyspu Iberyjskiego. Miś Paddington, niedźwiadek stworzony przez angielskiego pisarza Michaela Bonda, zaprosi do wspólnej zabawy i nauki dzieci, które odwiedzą Filię nr 9, zostanie przewodnikiem po Królestwie Wielkiej Brytanii. Maluchy będą mogły zostać członkami Bibliotecznego Klubu Misia Paddingtona. Podczas wakacji mali czytelnicy odwiedzą jeszcze Czechy, Belgię, Japonię i Niemcy, zaznajomią się z innymi kulturami, poznają piękne krajobrazy i nowe smaki. Na wszystkie zajęcia wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona, prosimy o wcześniejszy kontakt z organizatorem imprezy.

Szczegółowy harmonogram imprez, godziny otwarcia bibliotek i dane teleadresowe placówek dostępne są na stronie www.biblioteka.krakow.pl

Harmonogram Imprez »

Jakość Powietrza w Krakowie

Zarząd Dróg Miasta Krakowa – jednostka odpowiedzialna za utrzymanie dróg

Budżet Obywatelski Miasta Krakowa

Komisje Rady Dzielnicy XVII

10 grudnia 2023r. –  Termin Wyborów do Rad Dzielnic Miasta Krakowa.

 

Składy Osobowe Komisji – 8 Kadencji Rady Dzielnicy XVII

( w latach 2019-2023) w linku poniżej

link do bip: https://www.bip.krakow.pl/?dok_id=141936

Posiedzenia Komisji odbędą się na os. Na Stoku 15 w Krakowie w siedzibie Rady Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie.