rada@dzielnica17.krakow.pl

os. Na Stoku 15, 31-703 Kraków

tel. 12 645 30 09

Kolędy świata – koncert

20, styczeń, 2014 | Aktualności

Tradycyjne polskie kolędy i pastorałki dobrze znane wszystkim, którym święta Bożego Narodzenia są bliskie, można usłyszeć co roku w różnych aranżacjach. Rzadko jednak mamy możliwość zapoznać się bliżej ze świątecznymi utworami z innych krajów. Na koncercie kolęd realizowanym w ramach Muzycznych Spotkań na Wzgórzach Krzesławickich, który odbędzie się 26 stycznia 2014 r. o godz. 17.00 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego (os. Na Wzgórzach 1a) posłuchać będzie można kolęd z różnych stron świata.

Przedmiotem najbliższego koncertu – rozmowy będzie instrumentalna improwizacja. Analizie poddane zostaną improwizacje jako zjawisko samo w sobie. Przybyli na koncert dowiedzą się: czym w istocie są improwizacje muzyczne, jakie są ich rodzaje, jak wygląda proces twórczy oraz jakie ma zastosowanie praktyczne. Wszystko to zostanie zilustrowane organowymi improwizacjami w wykonaniu Filipa Presseisena, inspirowanymi mniej lub bardziej znanymi kolędami, które zabrzmią w wykonaniu Akademickiego Chóru Politechniki Krakowskiej CANTATA pod dyrekcją Marty Stós. Na organach zagra Filip Presseisen.

W programie Koncertu kolęd z różnych stron świata znajdą się m.in. wykonania: średniowiecznej Gaudete, Magnum Nomen Domini Es ist ein Ros czy mniej na codzień popularne w Poslce: Hej, w Dzień Narodzenia, A spis Bartek, Pokłon Jezusowi. Najbliższe muzyczne spotkanie będzie miało niezwykłą formę, która w tradycji niemieckiej określana jest jako Gesprächskonzert, czyli koncert – rozmowa o charakterze edukacyjnym, podczas którego zagadnienia związane z muzyką ilustruje się licznymi przykładami muzycznymi wykonywanymi przez występujących artystów. CANTATA uczestniczy w polskich i zagranicznych festiwalach oraz przeglądach chórów. W 2012 roku chór zdobył dwa Złote Dyplomy na Festiwalu Venezia in Musica we Włoszech. Chór ma na swoim koncie płytę z muzyką sakralną i kolędami. Na co dzień uczestniczy w życiu muzycznym Krakowa oraz macierzystej uczelni. Repertuar CANTATY obejmuje kompozycje od średniowiecza po współczesność. Są w nim utwory religijne i świeckie różnych krajów. Jest polska muzyka ludowa, kolędy, pieśni patriotyczne, muzyka cerkiewna i Negro Spiritual.
Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Na koncert zapraszają: Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Rada Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie, Parafia pw. Miłosierdzia Bożego
Wydarzenia z cyklu Muzyczne spotkania na Wzgórzach odbywają się pod honorowym patronatem Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza Metropolity Krakowskiego.

Informacje i reportaże fotograficzne dotyczące wszystkich wydarzeń realizowanych w ramach cyklu, a także o styczniowych wykonawcach można znaleźć na www.krakownh.pl.
Kontakt:
Dział Imprez i Promocji
Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta
tel. 12 644 68 10 wew. 23
imprezy@krakownh.pl

Jakość Powietrza w Krakowie

Utrzymanie dróg w mieście – Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Budżet Obywatelski Miasta Krakowa

Komisje Rady Dzielnicy XVII

Komisje działające przy Radzie Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie w Krakowie – terminy posiedzeń

Komisja Budownictwa i Infrastruktury Komunalnej
Posiedzenie w dniu 2  i 16 października 2023 o godz. 18.oo

Komisja Budżetu Obywatelskiego
Posiedzenie w dniu 6 października 2023 o godz. 18.3o

Komisja Praworządności i Bezpieczeństwa Publicznego
Posiedzenie w dniu  4 i 18 października 2023 o godz. 18.oo

Komisja Kultury, Oświaty Sportu i Turystyki
Posiedzenie w dniu 9 października 2023 o godz. 18.oo

Komisja Ochrony Środowiska
Posiedzenie w dniu 11 października 2023 o godz. 18.o

Komisja Ochrony Zdrowia i Spraw Społecznych
Posiedzenie w dniu 12 października 2023 o godz. 17.45

Komisja Spraw Mieszkaniowych
Posiedzenie w dniu 12 października 2023 o godz. 18.15

 

składy osobowe komisji w linku poniżej

link do bip: https://www.bip.krakow.pl/?dok_id=141936

Posiedzenia Komisji odbędą się na os. Na Stoku 15 w Krakowie w siedzibie Rady Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie.

LX  Sesja Rady Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie

została zwołana na dzień  26  października 2023r. na godz. 18:o0

w Szkole Podstawowej nr 98  os. Na Stoku 52 w Krakowie